Dřevostavby

progeCAD logo

Přednáška Balistika a výběr střel vhodných k loveckým účelům

15. 3. 2017 -

Ústav ochrany lesů a myslivosti LDF MENDELU pořádá přednášku Bc. Radka Jirkovského na téma Balistika a výběr střel vhodných k loveckým účelům.

Akce se uskuteční dne 21. března 2017 v 17.00 hodin v prostorách Lesnické a dřevařské fakulty Mendelovy univerzity v Brně, Zemědělská 3, Brno – Černá Pole, budova B, posluchárna B32 (4. patro).
Přednáška s diskuzí bude doplněna ukázkou moderních loveckých zbraní a sportovní odstřelovačské pušky.

Bc. Radek Jirkovský sloužil u Policie ČR od roku 1986 a účastnil se zřizování zásahových jednotek. V roce 1991 byl zakládajícím členem Zásahové jednotky Středočeského kraje (ZJ StčK), kde působil až do roku 2009. 9 let byl zařazen jako bojovník se specializací odstřelovač-pozorovatel a dále 10 let v pozici výcvikového instruktora střelecké a taktické přípravy a lektora odstřelovačů. Cvičil nejen příslušníky policejních zásahových jednotek a policejní útvary s celorepublikovou působností, ale i armádní speciální týmy, které byly nasazovány v mezinárodních misích včetně Afghánistánu. Zúčastnil se mnoha společných cvičení speciálních jednotek po celé Evropě i v USA, zaměřených především na zákroky proti nebezpečným pachatelům. Rovněž se podílel na vytváření metodiky zákroku týmů zásahových jednotek. Od roku 2009 působil jako odborný garant, puškař a instruktor ve střelbě ve společnosti Renesance s.r.o. Od roku 2017 samostatně podniká ve firmě Zbraně Jirkovský Janeček s.r.o.