Dřevostavby

progeCAD logo

Regionální kolo soutěže YPEF 2017

12. 5. 2017 -

Zhruba 80 účastníků Regionálního kola soutěže lesnických znalostí YPEF (Mladí lidé v evropských lesích) navštívilo ve čtvrtek 4. 5. 2017 Lesnickou a dřevařskou fakultu Mendelovy univerzity v Brně. Výherci místních kol z lesních správ KŘ Brno a KŘ Jihlavy Lesů ČR i dalších místních kol se zde utkali ve dvou věkových kategoriích. Velmi pestrý a jednotlivými soutěžními disciplínami plně nabitý šestihodinový program prověřil jejich znalosti o lesním prostředí a lesním hospodářství. Každým rokem se zvětšující počet místních kol v oblasti Jižní Moravy a Vysočiny i postupně vyrovnanější výsledky družstev na úrovni regionu svědčí o stále rostoucí oblibě místních základních i středních škol a gymnázií o tuto soutěž a o téma lesa a lesnictví coby součásti našeho životního prostředí. V kategorii mladších (6. - 9. třída základní školy) se na prvním místě umístilo družstvo z Gymnázia Jihlava. Kategorii starších (střední škola) vyhrálo družstvo z Gymnázia Chotěboř.  Oba týmy postupují do Národního kola, které se uskuteční 14. – 15. června 2017 v Kostelci nad Černými lesy.