Dřevo je cesta progeCAD logo Dřevostavby

Mezinárodní veletrh pro dřevozpracující a nábytkářský průmysl WOOD-TEC 2017

10. 11. 2017 -

Ve dnech od 31. října do 3. listopadu 2017 probíhal na Brněnském výstavišti Mezinárodní veletrh pro dřevozpracující a nábytkářský průmysl WOOD-TEC. Dominantou výstavní plochy pavilonu A2 byl stánek Lesnické a dřevařské fakulty Mendelovy univerzity v Brně. Výstavní stánek, navržený studenty 1. ročníku oboru Design nábytku, respektoval téma letošního veletrhu „dřevo obnovitelná surovina“ a rozkládal se na ploše o celkové rozloze 200 m2. Součástí expozice byly velmi zajímavé a inovativní prototypy sedacího nábytku, jako jsou křesla, židle, taburety či barové židle. V rámci prezentace Lesnické a dřevařské fakulty návštěvníci stánku mohli shlédnout praktickou ukázku práce s 3D tiskárnou. Doprovodným programem byla soutěž v poznávání druhů dřevin, o kterou byl velký zájem, a úspěšnost byla velmi vysoká. Přímo od studentů jednotlivých oborů návštěvníci získávali informace o všech studijních programech, které je možné na Lesnické a dřevařské fakultě studovat.