Mongolská delegace na LDF

4. 5. 2018 -

Mongolská delegace na LDF

Dne 11. dubna 2018 navštívila Lesnickou a dřevařskou fakultu mongolská delegace při své studijní cestě v ČR. Návštěva byla součástí čtyřletého projektu České rozvojové agentury realizovaného Ústavem pro hospodářskou úpravu lesů (http://forest4mongolia-cz.net/). Delegaci tvořili zástupci státních institucí (zejména Ministerstva životního prostředí a turismu a jeho podřízené složky Forest Research and Development Center) a privátní sféry (družstvo Domogt Shariin Gol). Pro toto družstvo se v roce 2018 zpracuje lesní hospodářský plán českého typu tak, aby podle něho mohl být nastartován příkladný proces trvale udržitelného hospodaření v lesích. Jako dobrý příklad posloužila exkurze po naší fakultě a zejména návštěva ŠLP Masarykův les Křtiny, kde delegace viděla výrobu, využití lesnické techniky a hospodaření v lese v praxi.