Lesnická všestrannost

25. 7. 2018 -

Lesnická všestrannost středních lesnických škol je organizována Spolkem posluchačů Lesnické a dřevařské fakulty Mendelovy univerzity v Brně. Soutěž je pořádána v rámci oslav 100 let výročí od založení Lesnické a dřevařské fakulty a uskuteční se v pátek 9. 11. 2018 v kampusu Mendelovy univerzity v Brně. Záštitu nad tímto prvním ročníkem převzal prof. Dr. Ing. Libor Jankovský, děkan Lesnické a dřevařské fakulty Mendelovy univerzity v Brně.

Lesnická všestrannost se skládá z těchto disciplín:

-          rozborka a sborka motorové pily na čas, řezání stojícího a ležícího kmene, odvětvování na čas, řezání dvoumužnou pilou, sekání sekerou na přesnost

-          poznávání herbářových položek, hmyzu, hornin, minerálů, stop a lebek zvěře, vycpanin ptáků, letorostů a vzorků dřev

-          simulátor harvestoru

Podmínkou účasti v této soutěži je vytvoření čtyřčlenného týmu s účastí minimálně jedné žákyně v týmu. Z každé školy je možné vyslat dva soutěžní týmy, celkem se předpokládá cca  56 soutěžících, 14 týmů.

V případě Vašeho zájmu o účast prosíme o vyplnění přihlašovacího formuláře a zaslání na adresu krahulcovaveronika@gmail.com  v termínu do 15. 10.2018.

Kontaktní osobou pro komunikaci s Vámi je Veronika Krahulcová, telefon 604 356 660, e-mail krahulcovaveronika@gmail.comPodrobné informace budou zaslány po přihlášení týmů.

Pro všechny soutěžící je možno zajistit ubytování na kolejích Mendelovy univerzity.

Přihláška ke stažení zde.