Design workshop studentů z americké Luisiana State University na LDF

31. 10. 2018 -

Na začátku podzimního semestru navštívila Lesnickou a dřevařskou fakultu MENDELU v Brně skupina studentů  z Luisiana State University (LSU) v čele s pedagogem Paulem Callahanem z College of Art and Design. Cílem návštěvy bylo seznámení amerických studentů s Mendelovou univerzitou v Brně, především pak s obory Design nábytku a Nábytek a dále s možnostmi spolupráce a studia. Součástí programu byl i třídenní workshop amerických a českých studentů, jež se uskutečnil na zámku ve Křtinách.

Studenti společně navrhovali nábytek a další produkty na téma "Nomadic lifestyle furniture" pro ty, jež ve svém životě často a opakovaně cestují. Díky této akci se prohloubila spolupráce mezi oběma univerzitami a vznikly velmi zajímavé výsledky práce studentů. LSU se svým programem zaměřeným na design interiéru je velmi přínosným partnerem MENDELU a někteří naši studenti již měli možnost na LSU vyjet v rámci bilaterálních dohod na stáž s různou délkou trvání.

„Velmi mě inspirovala práce studentů Mendelovy univerzity a věřím také, že studenti MENDELU by se cítili stejně inspirováni naší univerzitou a prací, tak jako já jejich,“ uvedla  Cathrine Bloemerová z LSU.

Video z návštěvy naleznete zde