Doktorandka LDF uspěla v přehlídce prací v USA

15. 11. 2018 -

Alena Sobotková, studentka doktorského programu Procesy tvorby nábytku LDF, vyhrála tento týden jednu ze 4 kategorií přehlídky prací hostujících vědců na partnerské Louisiana State University (LSU), kde je na ročním pobytu. Alena Sobotková představila téma Trvale udržitelný design a 3D tisk, kterým se zabývá v rámci své disertační práce. Cílem je zaměření na nové, recyklovatelné materiály pro 3D tisk a jeho využití v procesu navrhování nábytku.

Během přehlídky International Education Fair spolu s Alenou Sobotkovou prezentovalo své práce různého zaměření 19 vědců z 12 zemí. Louisiana State University, která soutěž tradičně pro hostující vědce pořádá, je dlouhodobým partnerem LDF.  Začátkem podzimního semestru navštívila Brno skupina studentů z College of Art and Design LSU  v čele s pedagogem Paulem Callahanem. Cílem návštěvy bylo seznámení amerických studentů s Mendelovou univerzitou v Brně, především pak s obory Design nábytku a Nábytek a dále s možnostmi spolupráce a studia.

Ing. Alena Sobotková vystudovala bakalářský program Nábytek -  Tvorba a výroba nábytku a navazující magisterský program Design nábytku na LDF. V rámci tohoto studia využila možnosti vyrazit do zahraničí v rámci programu Erasmus+ a to do Portugalska a Finska. V současné době je studentkou doktorského programu Procesy tvorby nábytku LDF na Ústavu nábytku, designu a bydlení. Ústav nábytku, designu a bydlení se podílí na různých výstavách a soutěžích, kde studenti uměleckého oboru Design nábytku mají možnost představit své práce široké veřejnosti a poměřit tak své síly s ostatními kolegy z různých uměleckých škol. O kvalitě studentských prací kromě vystavených prototypů svědčí i řada ocenění, které za jednotlivé návrhy na mezinárodních soutěžích a výstavách získaly. Studentské práce je možné vidět na výstavě Grand PRIX Mobitex, Cena prof. Jindřicha Halabaly, Zlín Design Week, Prague Design Week, Design Shaker, různé tematicky zaměřené výstavy v Moravské galerii, Land art a jiné...)