Studenti LDF budou vystavovat své práce na GRAND PRIX MOBITEX 2019

7. 2. 2019 -

Studenti studijního programu - Design nábytku a Tvorba a výroba nábytku z Lesnické a dřevařské fakulty, budou vystavovat své výrobky na Mezinárodním veletrhu nábytku a interiérového designu - GRAND PRIX MOBITEX 2019 v termínu 27. 2. - 2. 3. 2019.

Letos bude k vidění jak nábytková tvorba včetně bytových doplňků v podobě funkčních modelů, tak i interiérová svítidla. V rámci doprovodného programu Mezinárodního veletrhu nábytku a interiérového designu 2019 se uskuteční již tradiční soutěž o nejlepší exponáty - GRAND PRIX MOBITEX 2019. Své práce zde představí 37 studentů LDF. V minulém roce zde naši studenti sklidili velký úspěch, když posbírali celkem sedm cen z deseti, kterými veletrh každoročně odměňuje studentskou soutěžní přehlídku.

Za úspěchem stojí mimo jiné komplexnost studia. Studenti u nás na univerzitě získají znalosti nejen z oblasti designu, ale i konstrukce, technologie výroby, materiálů a samozřejmě i z důkladného poznání proporcí člověka.“  Komentuje loňský úspěch studentů Jiří Tauber z LDF.

Veletrh nábytku a interiérového designu MOBITEX představuje nejnovější trendy ve vybavení interiéru a doplňky bydlení a tvoří tak alternativní nabídku nábytku a interiérového vybavení oproti obchodním řetězcům. Pravidelně se zde prezentují přední výrobci a dodavatelé nábytku a bytového vybavení na českém trhu. Veletrh nabízí možnost pro setkání architektů, designérů a studentů těchto oborů. Hlavním tématem veletrhu je projekt Chytré bydlení, který propojuje Stavební veletrh Brno, veletrh DSB - Dřevo a stavby a Veletrh nábytku a interiérového designu MOBITEX.