Tibetské vlajky budou zdobit budovu LDF

7. 3. 2019 -

Tibetské vlajky budou vyvěšeny již od tohoto pátku 8. března ve zdech budovy LDF, aby poukázaly na nutnost bojovat proti porušování lidských práv nejen v Tibetu, ale i jinde na světě. 10. března, v den výroční povstání Tibeťanů proti čínské okupaci Tibetu, jsou pravidelně vyvěšovány vlajky po celé ČR i jinde ve světě. 10. března 2019 si připomeneme už 60. výročí tibetského povstání.

Mezinárodní kampaň “Vlajka pro Tibet” vznikla v polovině devadesátých let v západní Evropě a stala se jednou z nejvýznamnějších symbolických akcí na podporu Tibetu. Česká republika se ke kampani připojuje pravidelně od roku 1996, kdy tibetskou vlajku vyvěsila první čtyři česká města. V loňském roce se k akci připojilo 737 obcí, měst, městských částí nebo krajů. Stovky vlajek vlají každoročně např. v Německu, Francii, Belgii a dalších zemích.

Vlajky vyvěšuje celá řada škol, včetně Univerzity Karlovy a letos historicky poprvé také Lesnická a dřevařská fakulta MENDELU v Brně.

zdroj: http://www.lungta.cz/projekty/vlajka-pro-tibet/