100 let LDF - 100 odběrů krve

7. 3. 2019 -

Studenti LDF se rozhodli obdarovat svoji fakultu ke 100 narozeninám velmi neobvyklým ale o to potřebnějším skutkem. Za každý rok existence fakulty uskuteční jeden odběr krve pro Fakultní nemocnicí Brno. Akce vznikla pod křídly Spolku posluchačů a záštitou děkana LDF. Momentálně je ve fázi hledání dobrovolníků - dárců.

SPLDF srdečně zve k účasti především všechny studenty, ale i zaměstnance fakulty. Transfúzní a tkáňové oddělení FN Brno vyčlenilo pro studenty a pracovníky LDF sedm možných termínů v průběhu května a června (15. 5., 20. 5., 22. 5., 3. 6., 5. 6., 10. 6., 12. 6.), na kterých mohou krev darovat. Nejprve je ale nezbytná registrace přes email xstambol@mendelu.cz.

Pro rozptýlení obav a zodpovězení veškerých otázek ohledně odběrů proběhne 19. března v 17:00 na učebně B01 úvodní informační schůzka s pracovníky Transfúzního a tkáňového oddělení FN Brno. Zvláštní pozornost bude věnována také těm, kteří krev ještě nikdy nedarovali. Účast na schůzce není podmínkou darování krve, stejně tak se svojí účastí na schůzce nikdo k darování krve nezavazuje.

Darujte fakultě kousek ze sebe a zažijte něco, co se může stát jen jednou za 100 let!

Podrobnější informace:

Sára Stambolidisová xstambol@mendelu.cz Marie Balková marie.balkova@mendelu.cz

FB událost: Informační schůzka – 100 let LDF 100 odběrů krve zde.