Studenti SPLDF pomáhali ženám z Mamma HELP sázet "Les pro život"

8. 4. 2019 -

Ve čtvrtek 4. dubna studenti SPLDF MENDELU  a Spolku KLAS AF podpořili akci LES PRO ŽIVOT, na níž zasadily ženy z neziskové organizace Mamma HELP 400 malých doubků na jedné z pasek Lesnického parku Podkomorské lesy u Brněnské přehrady. Dub je symbolem síly, dlouhověkosti, naděje, proto si jej onkologické pacientky vybraly. Do Brna se jich sjelo přes 60 z celé České republiky.

Vysadit dubový les u Brněnské přehrady ženám umožnily Lesy České republiky, které poskytly sazenice i prostor.

„Bez tohoto významného partnera by celý projekt Lesa pro život zůstal jen na papíře. Jsme vděčné jim i dalším partnerům, kteří přispěli finančně na naše celostátní setkání i realizaci projektu. A poděkovala bych ráda také studentům Mendelovy univerzity v Brně, bez nichž bychom se se ztvrdlou vysušenou zemí bojovaly podstatně déle. Všechny doufáme, že brzy zaprší a stromky se nám brzo zazelenají“, říká Monika Chábek, koordinátorka brněnského centra.

Ženy, které překonaly rakovinu prsu věří, že síla, odhodlání a naděje je neopustí a slíbily si, že „svůj les“ budou co nejčastěji navštěvovat.

Projekt „Les pro život“ svou účastí podpořily Spolek absolventů, přátel a studentů Agronomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně (KLAS AF) a Spolek posluchačů Lesnické a dřevařské fakulty (SPLDF). Je symbolické, že se spojili studenti dvou zakládajících součástí naší univerzity, které začaly psát společný příběh již před 100 lety a budou psát další příběh - příběh života.

Fotografie z celé akce naleznete zde.