Děkan zve absolventy na Sraz století

13. 6. 2019 - Lucie Nádeníková

Vážené absolventky, Vážení absolventi,

rád bych vás co nejsrdečněji pozval na Sraz století, který Mendelova univerzita v Brně (dříve Vysoká škola zemědělská nebo Mendelova zemědělská a lesnická univerzita) připravila na sobotu 15. 6. 2019.

Sraz století neboli setkání všech absolventů se koná na univerzitě v rámci oslav výročí 100 let od založení univerzity i naší fakulty. Připravili jsme komentované prohlídky jednotlivých pracovišť i exkurze do nově otevřeného Výzkumného centra Josefa Ressela v Útěchově. Po celý den budou zpřístupněny i další pracoviště univerzity. Pro návštěvníky je zajištěno občerstvení, hudební a další doprovodný program včetně aktivit pro děti. V průběhu dne bude možnost zavítat na výstavu univerzitních insignií na Špilberku.

Od 16 hodin můžete navštívit hudební festival na fotbalovém stadionu Za Lužánkami MENDELU FEST, který je rovněž součástí oslav 100 let od založení Mendelovy univerzity v Brně a časově navazuje na program Srazu století. Na festivalu zahrají Mayham & Eggs, Zrní, Voxel a Aneta Langerová. Ve 22 hodin akci ukončí nad hradem Špilberk ohňostroj Ignis Brunensis, který bude věnovaný výročí brněnských univerzit.

Více informací najdete na 100let.mendelu.cz. Přijďte se podívat, kam se vaše Alma mater posunula, potkejte se se spolužáky, pedagogy a pozvěte na Sraz století i přátele, kteří u nás studovali. Bude mi ctí se s vámi setkat.

S úctou prof. Dr. Ing. Libor Jankovský

děkan

Program dne:

10:30 – 16:00 Prohlídky budovy B a T, prezentace jednotlivých ústavů, výstava historických artefaktů

Komentované prohlídky začínají každou půl hodinu (10:30, 11:00 atd., poslední prohlídka je v 15:30)

11:00, 14:00 Prohlídka Centra pro výzkum v oblasti dřeva Josefa Ressela v Útěchově

10:30 – 16:00 Lesní pedagogika

Prostranství za budovou B

11:00, 14:00 Vystoupení trubačů LDF

Prostranství za budovou B

11:00, 13:00, 15:00 Historie LDF - přednáška prof. Ing. Otakara Holuši, Ph.D. et Ph.D. (budova B, posluchárna B32)