Prevence šíření nákazy koronavirem

4. 2. 2020
V souvislosti s aktuálním výskytem koronaviru 2019-nCoV zveřejňujeme informace poskytnuté Ministerstvem zdravotnictví ČR ve věci opatření k zamezení šíření nákazy novým koronavirem mezi studenty a pracovníky vysokých škol ČR.

V současné době jsou hlášeny epidemie onemocnění vyvolaného koronavirem 2019-nCoV, které postihují téměř všechny oblasti Číny. V souvislosti s touto situací se v přiložených dokumentech můžete seznámit s opatřeními pro zamezení šíření nákazy tímto virem. Tyto informace jsou důležité zejména pro studenty a zaměstnance, kteří plánují vycestovat do postižených oblastí. Vzhledem k vysokému riziku nákazy je ale především potřeba zvážit nutnost takovéto zahraniční cesty.

Hlavní hygienička České republiky Eva Gottvaldová vydala upozornění pro zahraniční studenty přijíždějící z Číny – zde (v angličtine zde)

V rámci fakulty budou, podobně jako při epidemii žloutenky, zajištěny desinfekční prostředky.

Doporučení k jedincům s cestovatelskou anamnézou – zde

Doporučení pro cestovatele – zde