Naši diplomanti nám za šest let přirostli k srdci

29. 5. 2020
O dojmy ze státních zkoušek v době koronaviru se s námi podělila Ludvika Kanická z Ústavu nábytku, designu a bydlení.

Koronavirová pandemie zamíchala kartami. To, co bývalo na státnicích samozřejmou slavnostní tečkou, podání ruky, dojemné okamžiky loučení zkoušejících se studenty, musely obě strany ve státnicovém roce 2020 oželet.

Takto podobně to pociťuje i Ludvika Kanická. To nic nemění na tom, že nejedna z předložených studentských prací komisi příjemně překvapila.

„Ať už to byl prototyp exteriérového sezení, houpací koník, šicí stůl nebo domeček pro autistické dítě. Právě na tomto projektu je zřejmé, jak se může design zapojit do léčby malého pacienta,“ říká Ludvika Kanická, členka hodnotící komise.

Ochranu zdraví člověka v každém věku pak vidí jako jeden z postulátů Ústavu designu, nábytku a bydlení pod vedením Jiřího Taubera, který byl předsedou státnicové komise.

statnice