MENDELU uctí památku Milady Horákové

27. 6. 2020
Mendelova univerzita v Brně se dnes připojí k iniciativě „Milada 70: Zavražděna komunisty".

Ve svém univerzitním kampusu vyvěsí černý prapor na památku Milady Horákové, která byla před 70 lety popravena v rámci vykonstruovaných politických procesů. „Jednou z rolí univerzit je formovat studenty ke kritickému myšlení a přemýšlet o věcech, které jsou v některých zemích bohužel aktuální i dnes. Milada Horáková byla jednou z nejvýznamnějších osobností české politické scény 20. století,“ uvedla rektorka MENDELU Danuše Nerudová.

Milada Horáková čelila dvěma totalitám, ta komunistická jí byla nakonec osudnou. Její smrti nezabránily ani intervence Winstona Churchilla nebo Alberta Einsteina. Popravena byla zvlášť krutým způsobem 27. června 1950. Horáková byla ve vykonstruovaných procesech z 50. let jedinou popravenou ženou.