Hlasování pro Stavby s vůní dřeva

28. 7. 2020
Hlasujte v 8. ročníku soutěže Stavby s vůní dřeva a vyberte nejlepší dřevěné stavby z 43 přihlášených návrhů od 53 vysokoškolských studentů.

Cílem soutěže se záštitou 3 ministerstev a 18 českých i slovenských fakult je motivovat studenty k práci s přírodním obnovitelným materiálem – dřevem.

Veřejnost může pro studentské stavby hlasovat on-line na webu soutěže www.StavbySVuniDreva.cz/hlasovani až do 28. srpna 2020. Vybírat je možno z 8 návrhů v kategorii Dřevěné stavby – malé a z 35 návrhů v kategorii Dřevěné stavby – velké. Studenti projektovali své stavby v souladu s letošním tématem ročníku: Dřevo je život. Do soutěže přihlásili školy, rodinné domy, rozsáhlé bytové komplexy, stavby pro relaxaci v přírodě či rekonstrukci střechy katedrály Notre-Dame v Paříži. Vítězové soutěže budou vyhlášeni 22. září v Praze.

Na vítěze čekají hodnotné ceny a odměněni budou i ti, kteří budou hlasovat v každé kategorii.

„Mám radost, že jsou mezi mladými architekty a projektanty jedinci, kteří chtějí pracovat se dřevem a mají chuť ukázat světu, co všechno lze z tohoto krásného materiálu postavit. Právě díky nim se i u nás bude v budoucnu ještě více stavět ze dřeva. A to nejen dnes již oblíbené rodinné domy, ale i domy bytové, školy, kanceláře či průmyslové haly. Ať už v hlasování odborné poroty, partnerů soutěže a široké veřejnosti vyhraje kdokoliv, mé ocenění patří všem přihlášeným,“ komentuje zájem mladých o dřevěné stavění Stanislav Polák, ředitel Nadace dřevo pro život, organizátor soutěže.

O Nadaci dřevo pro život

Nadace dřevo pro život už 15 let přináší více dřeva do života. Ve svých projektech ukazuje veřejnosti přínosy dřeva. Více o nadačních projektech o lese, dřevě a životním prostředí najdete na www.DrevoProZivot.cz.