Noc vědců 2020 v on-line podobě

22. 11. 2020
27. listopadu od 17 hod. si v teple domova u svých počítačů a mobilních zařízení dají dostaveníčko ti, jež fascinuje věda, nové technologie a roboti!

Téma letošní populárně-naučné akce je: Člověk a robot. Připomínáme si totiž 130 let od narození spisovatele Karla Čapka a 100 let, která uběhla od vydání jeho díla R.U.R., kde se slovo „robot“ objevilo poprvé.

Noc vědců 2020 se odehraje netradičně v on-line prostoru.

Zapojena je i Mendelova univerzita v Brně se svými fakultami, včetně Lesnické a dřevařské fakulty.

Široká veřejnost se seznámí s aktuálními tématy, na nichž pracují vědci MENDELU. Fakulty představí některé ze svých badatelských projektů a technologií formou komentovaných videí. Celkem jich bude 15.

Konkrétně Lesnická a dřevařská fakulta přiblíží, jak může laser pomáhat s designem nábytku, dron v boji s kůrovcem a CNC stroje v dřevařských oborech.

MENDELU ve svém programu Noci vědců připravila Lesní listy – věda a dobrodružství mezi stromy, které jsou učené dětem od 5 do 11 let. Děti díky nim s pomocí dospělých mohou přicházet vědě „na kloub“ hravou formou.

Do akce se letos zapojí několik desítek organizací, science center a vzdělávacích institucí a zájemci mají možnost „proletět“ si Noc vědců po celé republice.