Mezinárodní spolupráce studentů LDF MENDELU s výzkumnou a podnikovou sférou na LSU AgCenter v USA

19. 12. 2017 - LDF

Studenti Lesnické a dřevařské fakulty Mendelovy univerzity v Brně se v průběhu října a listopadu 2017 zapojili do projektu v iniciativě Louisiana State Univerzity Agricultural Center v USA, která podporuje výzkumné a podnikové stáže zahraničních studentů.

Dva studenti, Patrik Růžička a Radek Klíč, se zúčastnili v rámci svého dvouměsíčního pobytu na LSU AgCenter stáže v dřevařské firmě A. Wilbert’s Sons. Jejich pomoc zde spočívala v rozvoji matematických nástrojů pro odhad výnosů eukalyptových plantáží. Mimo jiné se ve spolupráci s Fakultou zemědělské chemie LSU AgCenter zaměřili na související problematiky průmyslového pěstování eukalyptu.

„Velmi pozitivní hodnocení jak ze strany A. Wilbert’s Sons, tak ze strany LSU AgCenter ukazuje na vysokou úroveň mladých českých výzkumníků a jejich konkurenceschopnost. Podstatná je tato pozitivní reakce zejména vzhledem k nastavenému modelu spolupráce. Ten může být snadno přenositelnou dobrou praxí pro české univerzity i podniky v jejich snaze o hlubší a smysluplnější spolupráci, po které volají nejen vládní strategické materiály, ale mnohdy i samotné podniky.“ (Luděk Moravec, Velvyslanectví ČR ve Washingtonu, DC, 2017)

Celý článek si můžete přečíst zde.