Vědec z LDF bude řečníkem Science slamu v souboji stoletých univerzit

14. 2. 2019 -

Science slam je unikátní formát popularizace vědy, v rámci kterého vědci mluví o sobě a své práci jednoduše a zábavně. V desátém kole této soutěže se můžeme těšit také na Michala Rybníčka z Ústavu nauky o dřevě LDF. Řečnický souboj se uskuteční v rámci oslav 100 let Mendelovy univerzity v Brně a Masarykovy univerzity a právě zástupci těchto dvou univerzit se historicky poprvé mezi sebou utkají. Vše se uskuteční 5. března od 19 hodin v SONO centru v Brně.

V Science slamu se výzkumníci na chvíli stávají herci a v krátkém čase publiku zprostředkovávají to nejzajímavější ze svého výzkumu. Cílem představení je především pobavit, informovat a ukázat vědu v jiném světle. Představení je tedy velmi atraktivní i pro diváky a fanoušky.

Nezbytné je však registrovat se zde, jelikož ač je vstup zdarma, kapacita je omezena. Kdo však nebude mít štěstí s včasnou registrací, je také možnost sledovat celé finále v přímém přenosu v Univerzitní kině Scala a pro vítěze hlasovat tady.

Přijďte tedy podpořit zástupce úchvatného oboru dendochronologie Michala Rybníčka z LDF na Science slamu!