53. ročník krajského kola Biologické olympiády na LDF

22. 2. 2019 -

Dne 29. 3. 2019 se na Lesnické a dřevařské fakultě uskuteční krajské kolo Biologické olympiády kategorie A. Biologická olympiáda (BiO) je předmětová soutěž pro talentované středoškolské studenty ve znalostech z přírodopisu a biologie. 


Letošním tématem BiO je „Mládí vpřed“. Jak název napovídá, budou se letos studenti zabývat především embryogenezí, ontogenezí, klíčením rostlin a spor hub. Nejde o strohou soutěž se spoustou testových otázek, ale o zajímavou zkušenost, při které studenti zjišťovali v minulých ročnících například to, zda zvyšuje žvýkačka pH v ústech, jak tvrdí reklama, co vše žije ve střevech termita atd. Soutěžící, kteří jsou nejlepší biologové ze středních škol v Jihomoravském kraji, se budou věnovat poznávání rostlin a živočichů, budou plnit dva laboratorní úkoly a neminou je ani testy z biologických disciplín.

Konání krajských kol má na Lesnické a dřevařské fakultě dlouholetou tradici. Studentům se budou věnovat zaměstnanci LDF a rektorátu. Naše univerzita má stále zájem přilákat ke studiu nejtalentovanější biology a pro ty nejúspěšnější připraví LDF a Školní lesní podnik Masarykův les Křtiny několik hodnotných cen.

 Autor článku:  Ing. Jiří Libus (kontakt: jiri.libus@mendelu.cz)