Nejvíc Adjunktů na léto se přihlásilo z LDF

21. 8. 2019 - Lucie Nádeníková

Lesy České republiky i letos vyhlásily projekt Adjunktem na léto. Cílí na žáky a studenty lesnických oborů, kterým pomáhá nahlédnout do praxe, která je po absolvování studia může čekat. Získají tedy praktické zkušenosti, které jim pomohou při studiu, pozdější profilaci i výběru zaměstnání, a navíc zde mohou získat neocenitelné kontakty pro budoucí kariéru. 


Během tříměsíční praxe si vydělají hezké peníze na přilepšení ke studentskému životu a pro Lesy ČR znamená zvýšení počtu pracovníků obrovskou pomoc. Studenty do terénu vysílají například na průzkum terénu a označování stromů napadených kůrovcem. Tuto práci si v Lesní správě Nasavrky vyzkoušela například i naše studentka Karla Černíková.  „Hledala jsem brigádu, která bude souviset s oborem, který jsem si vybrala na vysoké škole v Brně, abych měla praxi,“ potvrzuje Černíková.

Stejně jako ona strávily léto jako lesní adjunkti desítky dalších studentů z republiky. 62 organizačních jednotkách vypomáhá  167 mladých lesníků. A nejvíc se jich přihlásilo právě z Lesnické a dřevařské fakulty Mendelovy univerzity v Brně. Padesátka mladých lesníků u nás studuje Lesnictví, Lesní inženýrství a Krajinářství.

Více se dozvíte v reportáži České televize: https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10118379000-udalosti-v-regionech-praha/219411000140815-udalosti-v-regionech/obsah/713445-adjunktem-na-leto