Podpoř správného broučka - sázíme stromy

27. 9. 2019 - Lucie Nádeníková

Na 10. října každoročně připadá Den stromů, který oslavujeme jejich sázením, protože chceme i v budoucích letech chodit do přírody, dýchat svěží vůni lesa, dívat se do zeleného a potkávat zvířata v jejich přirozeném prostředí. Pojďte se s námi letos připojit k prvnímu ročníku sázení s veřejností, pomozte obnovit lesy v České republice a pomůžete dokonce dvakrát.

V místech, kde KŮROVEC zničil naše lesy, můžeme společně vysázet lesy nové, a tím zlepšit životní prostředí nám i novým generacím. A zároveň posunout pomoc dál.

My se do akce letos připojíme sázením stromů v Uhřicích na Blanensku, kam naši studenti pojednou autobusem od společnosti LESCUS Cetkovice, s.r.o., se kterou dlouhodobě spolupracujeme, a která tuto akci pro Den stromů organizuje. "Protože uděláte část práce za nás a my to nechceme zadarmo, přispějeme 3,- Kč za každou vysazenou sazeničku Nadačnímu fondu s projektem SVĚTLUŠKA, který pomáhá lidem s těžkým zrakovým postižením. Termín sázení je proto naplánován mezi daty 10. října, kdy je Světový den zraku a 20. října, kdy je Den stromů v ČR," říkají o projektu jeho autoři. Více se o akci dozvíte přímo na stránkách projektu.

Jak se tedy můžete zapojit? Pokud jste studenti Mendelovy univerzity, pojedete společným autobusem v pátek 11. října v 7 hodin od univerzity (ulice Zemědělská). Odjezd z Uhřic zpět do Brna je naplánovaný na 15. hodinu. Místo v autobuse si rezervujte přes webový formulář a dejte o své účasti vědět i známým na facebooku účastí na události a pozvěte je k účasti.

Děkujeme Vám, že pomáháte.