Podpis memoranda o spolupráci s Mongoly

15. 1. 2020
Dne 13. ledna 2020 proběhl na půdě LDF MENDELU seminář „Climate Smart Mongolia“ jako pokračování českých lesnických aktivit v Mongolsku za účasti děkana School of Engineering and Applied Sciences, National University of Mongolia (NUM) Prof. Baatarbileg Nachina.

Cílem semináře bylo připravit „půdu“ pro realizaci multiraterálních projektů na pomoc zničeným mongolským lesům, rozvoj udržitelného hospodaření, výzkum a výchovu lesnických expertů.  Seminář podpořil v úvodu vice ambasador Oldřich Zajíček z ambasády České republiky v Mongolsku a při návštěvě MENDELU navštívil děkan Baatarbileg i Školní lesní podnik Masarykův les Křtiny.

Podepsali jsme společné memorandum mezi MENDELU, CzechGlobe, NUM a Ministry of Environment and Tourism of Mongolia.  „Další plánovanou akcí bude návštěva Mongolska v rámci stávajících projektů a plánovaných aktivit (MENDELU a CzechGlobe), mj. vybudování centra pro sledování dynamiky uhlíkového cyklu lesního ekosystému v kontinentálním klimatu,“ říká Antonín Kusbach z Ústavu lesnické botaniky, dendrologie a geobiocenologie.

Reportáž na Českém rozhlase Plus si můžete poslechnout online přímo ZDE. Reportáž je součášsí pořadu Odpolední Plus a začíná ve 13:25:23.

Kontaktní osoba:

Ing. Antonín Kusbach, Ph.D.

Akademický vědecko-výzkumný pracovník – Ústav lesnické botaniky, dendrologie a geobiocenologie (LDF)

antonin.kusbach@mendelu.cz