Need some help? Say „Hey Mirror“

11. 6. 2020 -

8. - 10. 6. úspěšně složili státní bakalářské zkoušky studenti bakalářského studijního programu Design nábytku.

Hodnotící komise za nejúspěšnější práci považuje realizaci Martina Coufala, který prezentoval svůj návrh a ztvárnění úložního nábytku s vestavěnou technologií umělé inteligence.

Chytrá skříň s názvem ,,Oloo” je osazena mikropočítačem a obrazovkou, díky čemuž může navrhnout, co si máme obléci, nebo na co nemáme zapomenout. Díky možnosti propojení několika zařízení můžeme ovládat celý dům či byt. Hlasové ovládání zamezuje vzniku nevzhledných mastných šmouh na zrcadle. (Skříň byla realizována ve spolupráci s firmou RAP interiér.)

„V současném světě plném technologických vymožeností a chytrých zařízení je tato studentská práce další možností, jak využít moderní technologie pro zlepšení každodenního života,“ dodává ke stanovisku komise její předseda Jiří Tauber.

skříň ,,Oloo”

Need some help? Say „Hey Mirror“.

.