Věda na MENDELU - výstava v centru Brna

1. 7. 2020
Výstava seznámí veřejnost s tématy, kterými se aktuálně zabývají vědci Mendelovy univerzity v Brně.

Výstava pod širým nebem bude k vidění na Moravském nám. v centru Brna po celou dobu prázdnin. Slavnostní vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 2. července.

Dvacet velkých panelů poukáže mimo jiné na nejnovější poznatky ve výzkumu rakoviny, na nové směry v zaměstnanosti, na vývoj zahradního umění či na problémy ekosystému v Moravském krasu.

„Většina témat je ale spojená především s klimatickou změnou, která se dotýká nás všech,“ uvedla Jiřina Studenková, vedoucí Oddělení komunikace a marketingu Mendelovy univerzity v Brně.

Cílem výstavy je seznámit veřejnost s aktuálními vědeckými projekty, kterými se odborníci na Mendelově univerzitě v Brně zabývají. Tematicky panely zahrnují činnost všech pěti fakult univerzity včetně Institutu celoživotního vzdělávání.

Vernisáž výstavy se koná ve čtvrtek 2. července v 15.00 hod. na Moravském náměstí u jezdecké sochy moravského markraběte Jošta. Srdečně zveme!