Pět cen pro nábytkáře LDF MENDELU

4. 11. 2020
Pět cen, z toho jednu hlavní, získali na letošním 16. ročníku nábytkářské soutěže - Cena prof. Jindřicha Halabaly 2020 - studenti Lesnické a dřevařské fakulty Mendelovy univerzity v Brně. Soutěž se konala z důvodu aktuálních opatření proti šíření pandemie COVID-19 online formou, což kladlo zvýšené nároky na porotu.

„Online letos proběhly všechny části programu, tedy jak představení vybraných vítězných prací, tak i hodnocení prací a dnešní doprovodné odborné sympózium, které slavnostnímu vyhlášení výsledků soutěže předcházelo. Pro porotu to bylo opravdu složité, kladlo to na její členy vysoké nároky, protože vybírat nejlepší exponáty bylo s nadsázkou jako kupovat nábytek přes internet, protože jedním z hlavních kritérií je správná funkce výrobku,“ uvedl kurátor soutěže Jaroslav Svoboda z Mendelovy univerzity v Brně.

V soutěži bylo letos více než 160 studentských prací ze 14 vysokých a 6 středních škol. V prvním kole vybrala porota 67 prací, které postoupily do druhého kola, z kterého vzešly hlavní ceny a další ocenění. Ve čtyřech kategoriích prezentovali své práce studenti vysokých škol z České a Slovenské republiky, dále z USA, Chorvatska a Rakouska. Pátá kategorie byla určena pracím studentů ze šesti středních škol.
„Všichni studenti se do této soutěže přihlásili s touhou konfrontovat svoje práce se svými kolegy a předvést je i široké veřejnosti. Na formě, v jaké se prezentace uskuteční, ještě pracujeme,“ dodal Svoboda.

• Vítězové hlavních kategorií:

Design nábytku (klauzurní práce): Název výrobku: masa, Autor: Annamária Dovalová, Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně.

Design nábytku (závěrečné práce): Design sedacího prvku Ply, Anna Horáková, Mendelova univerzita v Brně.

Design interiéru (klauzurní práce): Hotel v lese – les v hoteli, Katarína Csúzová, Anita Urban, Technická univerzita vo Zvolene.

Design interiéru (závěrečná práce): Rekonštrukcia objektu Umelka – interiér, Silvia Bohušová, Slovenská technická univerzita v Bratislave.

Design nábytku a interiéru (střední školy): Hausbót, Alexandr Zikmund,

Střední odborná škola obchodu, užitého umění a designu, Plzeň.

• Za MENDELU získali další ocenění:     Martin Coufal za Chytrou skříň Oloo,

Martin Coufal a Nikol Čapková za jejich návrh interiéru luxusního hotelového pokoje

spolu s nábytkovou řadou,

Markéta Hruboňová za Boutique Hotel Room,

Martin Holas za Pracovní stůl Moon.

Podrobnější informace k soutěži: https://halabala.ldf.mendelu.cz

Kontakt pro bližší informace: doc. Ing. Jaroslav Svoboda, Ph.D. – kurátor soutěže, jaroslav.svoboda@mendelu.cz, tel.: 731 076 038.

Na snímku: sedací prvek Ply