Stavby s vůní dřeva

25. 2. 2021
Největší tuzemská studentská soutěž zaměřená na dřevěné stavění spustila registraci do 9. ročníku.

„Do soutěže Stavby s vůní dřeva se mohou hlásit studenti vyšších odborných a vysokých škol, kteří navrhují dřevěné stavby a konstrukce,“ říká o soutěži se záštitou čtyř ministerstev a osmnácti odborných fakult a škol, včetně Lesnické a dřevařské fakulty MENDELU, vedoucí projektu Pavla Panáčková.

Zájemci mohou do soutěže přihlásit i ročníkové, bakalářské nebo diplomové práce. Podmínkou je, že v soutěžních dílech musí být dřevo hlavním nosným prvkem u více než 50 % konstrukce.

Návrhy dřevěných staveb jsou přihlašovány on-line dle velikosti jejich obestavěného prostoru do kategorie malých (do 500 m3 obestavěného prostoru) nebo velkých staveb (nad 500 m3 obestavěného prostoru).

Vítěze vybírá odborná porota, laická veřejnost a partneři soutěže. Porota může udělit i tzv. zvláštní ocenění pro návrh, který je technicky, vizuálně nebo jinak výjimečný.

Připraven je bonus pro první soutěžící, kteří svůj návrh přihlásí do 31. května 2021.

„Za odměnu získají nejen stylové dřevěné ponožky z viskózy českého buku, ale zejména zpětnou vazbu k případným formálním nedostatkům svého díla. Ty mají možnost před oficiálním ukončením přihlašování do soutěže zapracovat a zlepšit si tak své soutěžní vyhlídky,“ prozrazuje Pavla Panáčková.

Uzávěrka přihlášek je 30. června 2021. Soutěžní podmínky souhrnně.

„Stavby s vůní dřeva“ vyhlašuje Nadace dřevo pro život, která ve svých projektech od roku 2005 ukazuje přínosy dřeva, obnovitelné suroviny.