Zemřel významný chorvatský lesnický odborník Slavko Matić

27. 4. 2021
Oblastmi jeho vědeckého zájmu bylo pěstění lesů v oblastech přírodních lesů, lesních kultur, plantáží, lesnické semenářství a školkařství a budování ekologicky stabilních ekosystémů.

Akademik – emeritní profesor dr. sc. dr. h. c. Slavko Matić (20.1.1938 – 30.3.2021)

Ve věku 83 let zemřel v Záhřebu, dne 30.3.2021, akademik Slavko Matić, významný chorvatský lesnický odborník.

Slavko Matić byl jednou z nejvýznamnějších osobností chorvatského lesnictví druhé poloviny 20. a počátku 21. století. Šířil a podporoval myšlenky přirozené obnovy lesů, ochrany přirozené struktury lesů, diverzity a stability lesních porostů.

Byl velkým přítelem České republiky a českých lesníků, právě on se v roce 1965 stal zakladatelem spolupráce mezi Lesnickou a dřevařskou fakultou Mendelovy univerzity v Brně a Lesnickou fakultou v Záhřebu.

Foto: Toni Bitunjac