MENDELU pomůže postiženým obcím, poskytne jim řezivo

25. 6. 2021
Mendelova univerzita v Brně se zapojí do pomoci postiženým obcím na jižní Moravě, které v noci na dnešek postihlo ničivé tornádo.

„Nařežeme a dodáme trámy a střešní latě ze dřeva v našich univerzitních lesích. Vycházet budeme z požadavků postižených obcí a našich výrobních možností,“ uvedla rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová. Dřevo bude nutné teprve vytěžit, protože pro daný účel není možné použít kusy z uschlých stromů.

Mendelova univerzita v Brně zároveň prostřednictvím Jihomoravského kraje nabídla k dispozici ubytovací kapacitu svých kolejí. Zda ji kraj využije, se rozhodne v nejbližších dnech.

Výkyvy počasí postihly částečně i univerzitní majetek MENDELU. Menší škody zatím sčítá Zahradnická fakulta, která má sídlo v Lednici. Na nemovitostech jsou škody minimální, výrazně horší bude zřejmě situace v sadech a vinicích. Škodu škola vyčíslí až v nadcházejících dnech.