Do Křtin se sjeli studenti doktorského studia z evropských univerzit

22. 9. 2021 -

Přednášky se konaly v prostorách zámku Křtiny, exkurze v lesích ŠLP ML Křtiny.

Prestižní akci pořádá jednou za dva roky nizozemská Wageningen University & Research. V rámci letošního kurzu se na 30 doktorandů v termínu 12.–20. 9. sjelo do Křtin, které se nachází v srdci univerzitních lesů Mendelovy univerzity v Brně ve správě Školního lesního podniku Masarykův les Křtiny (ŠLP ML Křtiny).

Kurz sestával z přednášek, diskuzí, samostatné práce studentů a exkurzí.

V prostorách zámku Křtiny se přednášek ujaly přední osobnosti oboru lesnictví a dřevařství. Dvě přednášky přibližující aktuální témata českého lesnictví, a to i ŠLP ML Křtiny, v kontextu globální klimatické změny odprezentoval i ředitel ŠLP ML Křtiny Tomáš Vrška.

"Školní lesní podnik ML Křtiny zorganizoval pro účastníky dvoudenní exkurzi do univerzitních lesů, během níž byla představena a diskutována provozní koncepce podniku – Pestré lesy pro klimatickou změnu. Jedná se o různé modely hospodaření od bezzásahových území, přes plošně dominující Dauerwald až po smrkové hospodářství. Musím konstatovat, že na účastníky kurzu naše smíšené lesy udělaly dojem," říká Lumír Dobrovolný z oddělení rozvoje a pedagogiky ŠLP ML Křtiny.

V rámci exkurze samozřejmě nemohla chybět návštěva legendární Hašovy svatyně nebo Máchova památníku s výhledem na Pálavské kopce.

Budoucí prváci

On-line prohlídka