Cena profesora Jindřicha Halabaly 2021

30. 11. 2021
Studenti Ústavu nábytku, designu a bydlení opět bodovali v mezinárodní soutěži studentského designu nábytku a interiéru.

V 17. ročníku mezinárodní soutěže studentských prací putovaly dvě ceny na Mendelovu univerzitu v Brně. Hlavní cenu v kategorii Design interiéru – semestrální práce získal Martin Coufal s návrhem Baroq. Odborné vedení: doc. Ing. arch. Boris Hála, Ph.D. Zdůvodnění ocenění odbornou porotou: Za použití moderních prvků citlivě vsazených do historického interiéru, kde umístěním koupelny coby centrální části vznikl funkční a logický celek, přičemž do popředí klade zpracování a prezentaci historických prvků v prostoru. Čestné uznání v kategorii Design nábytku – závěrečné práce 1. a 2. stupně získala Veronika Trojáčková a její stůl s tajnými zásuvkami CATUNI. Odborné vedení: Ing. Milan Šimek, Ph.D. Zdůvodnění ocenění odbornou porotou: Za unikátní propojení technického a výtvarného řešení spojené v netradiční konstrukci stolu se zakomponovaným tajným prostorem pro uložení osobních cenností.

Autor fotografie stolu CATUNI: Ing. Lukáš Urban Cena profesora Jindřicha Halabaly je udělována studentům z České republiky a zahraničí za nejlepší semestrální projekty v oblasti designu nábytku a interiéru. Organizátorem 17. ročníku soutěže byla Katedra designu nábytku a dřevařských výrobků, Dřevařská fakulta, Technická univerzita ve Zvolenu.