Trubači MENDELU přivezli z Kostelce tři ceny

28. 3. 2022
Tradiční trubačská soutěž, v níž se představují studenti středních a vysokých škol se konala o uplynulém víkendu na zámku v Kostelci nad Černými lesy.

Trubači MENDELU soutěžili ve třech disciplínách, a to v kategorii soubory lesnic a borlic.

Ve velké konkurenci 12 souborů ze 7 středních a vysokých lesnických škol se soubor Papilomatóza umístil na 1. místě a stal se jednoznačným vítězem mezi soubory, přičemž velký soubor LDF MENDELU se umístil na krásném 2. místě.

V kategorii sólisté na lesnici (za účasti 20 trubačů) obsadil 2. místo Pavel Peška.

Díky tomu se MENDELU mezi zúčastněnými školami stala jednoznačně nejúspěšnější.

Zapojily se tři soubory:

• soubor Papilomatóza ve složení Pavel Peška, Eliška Skuhrová, Jan Sečkař, Matěj Kostka a Štěpán Neubauer
  • soubor Kvítci ve složení Jan Podlipný, Filip Trejtnar, Ondřej Topolanský a Kateřina Zbranková
  • Velký soubor LDF MENDELU ve složení Pavel Peška, Eliška Skuhrová, Jan Sečkař, Matěj Kostka, Štěpán Neubauer, Jan Podlipný, Filip Trejtnar, Ondřej Topolanský, Kateřina Zbranková a Jakub Leschinger

V kategorii sólisté na borlici vystoupil Jiří Trněný.

V kategorii sólisté na lesnici se představili Pavel Peška a Filip Trejtnar.

Soutěž organizují studentské spolky ČZU za podpory univerzity a Školní lesní podnik Kostelec nad Černými lesy.